K tomu, abyste mohli podnikat, potřebujete v mnoha případech připojení k internetu. A také většinou budete mít nějakou internetovou neboli mailovou adresu. Bez této vymoženosti totiž dnes podnikání už nelze dost dobře realizovat. Kromě adresy virtuální potřebujete i adresu fyzickou. Přeci jen vám bude určitě čas od času chodit nějaká skutečná pošta.

úřadník

  • Někdy ale není úplně zapotřebí, aby k té adrese musel mít podnikatel rovnou i kancelář.
    • A právě takto vznikla myšlenka virtuální adresy.

Bylo to rozhodně levnější nežli si zakládat přímo sídlo firmy, a proto si také najímat zbytečně prostory. Už skoro čtvrt století tento systém funguje v mnoha zemích světa. Tento systém využívají i ti, kterým nebyla umožněna registrace sídla tam, kde je naopak jejich provozovna.

Adresa na městském úřadě je podezřelá

Důvodů prostě může být mnoho. Jeden z nich se třeba vůbec žádného podnikání týkat nemusí. Pokud vám bude hrozit exekuce, pak byste se jistě nejraději přestěhovali někam hodně daleko. Nejlépe až na Měsíc nebo na Mars. Tak daleko nemusíte. Stačí, když si vyberete vhodnou a vyhovující adresu , a tam se prostě přihlásíte.

  • Nemusíte se hned ale stěhovat.
  • Jen tam budete mít trvalé bydliště.

číslo
Od necelé stokoruny měsíčně získáte potřebný klid a svobodu. Tuto možnost využívají také lidé, kterým pronajímatel bytu nechce dovolit přihlášení trvalého pobytu v jejich nemovitosti. Ačkoliv jejich souhlasu většinou není nutně zapotřebí, mohl by majitel dělat v budoucnu svému podnájemníkovi problémy. Proto je toto řešení rozhodně rozumnější. Někdy se také může člověk dostat do složité životní situace. Rozvede se a přijde o střechu nad hlavou a mnohdy i o zaměstnání. Pokud potencionálnímu zaměstnavateli nahlásí uchazeč bydliště na místním úřadě, začne ho vidět docela jiným pohledem.

3.8/5 - (5 votes)