První rande se odehrává na internetu

První rande v současnosti většinou neprobíhá klasicky jako kdysi, tedy během osobního setkání na kávě, ale odehrává se přímo na internetové seznamce či na sociálních sítích. Osobní komunikace tváří v tvář se změnila na komunikaci přes mobily a internet. Z pohodlí domova je to jednodušší, pohodlnější a rychlejší.
To, co někdy trvalo dvě, tři setkání, nyní trvá pár minut. Lidé přeskočili fázi nesmělého oťukávání a poznávání se a komunikují přes sociální sítě. I lhát z domu je snazší. A pokud se vám něco znelíbí, nemáte problém ze vztahu vycouvat.
hledání partnera

Sex už na prvním setkání

Pokud se nakonec oba adepti na seznámení setkají fyzicky, položí si otázku, proč by měli ztrácet čas. A tak není raritou, že skončí v posteli už po prvním setkání. Sex na prvním rande dnes není ničím výjimečný. Pokud to pocitově u obou klapne, vytvoří pár a pustí se do společného vztahu. Pokud ne, dají si sbohem a zkusí to s někým jiným. Doba internetu a internetových seznamek totiž vytváří příležitosti "randit" s více lidmi nezávisle na sobě.
rande u okna

Žádné čekání

V současnosti se nenosí, abyste nechali eventuálního partnera pár dní čekat na odpověď. Dříve bylo součástí strategie nechat druhého v mírném napětí, abyste v něm vzbudily špetku nejistoty, a v sobě rozvinuli pocit, že někdo netrpělivě čeká na vaši odpověď. Dnes to neplatí.
Zatímco v minulosti trvalo několik dní, než jste si vyměnili poštu, dnes je to spíš opačně. Vztahy vyžadují rychlé reakce. Různé aplikace v mobilu umožňují okamžitě vidět, zda si adresát už přečetl vaši zprávu a odpověď na ni se očekává ihned.

V čem spočívá problém?

Tím, že se urychluje celý proces seznamování, vytváříme falešný obraz blízkosti a důvěry. Často si vytváříme vlastní hypotézy o partnerovi na základě útržkovitých informací, které vůbec nemusí odpovídat realitě. Na internetu se lidé obyčejně prezentují jinak, obvykle lepší, než jsou ve skutečnosti. Na základě toho žijeme v iluzi, že toho druhého dostatečně známe.

Jak vypadá dnešní seznamování?
4 (80%)3