Je smutné, že se v dnešní době musíme obávat možného napadení kolemjdoucího, kterého mnohdy ani nezaregistrujeme, ani nevnímáme. Horší je, když si on začne všímat nás, a to bez sebemenší známky vlídnosti. Ba naopak. Možná budete muset čelit hrubosti, nebo dokonce agresivitě. Bohužel, tak to je. Tak to může být.

rvačka

Co s tím?
· Máte pro strach uděláno?
· Víte, jak se v takových chvílích zachovat?
· Naskočí Vám v tak děsivém momentě veškeré teoretické znalosti, které do Vás hustili ve škole?
· Nebo je lepší zažít cvičně , ale na vlastní kůži, i když jen v tělocvičně na žíněnce skutečné napadení druhým, ale hlavně silnějším člověkem v roli krutého a nekompromisního agresora?
Přemýšleli jste někdy nad tím, že, kromě paralyzérů, které máte při ruce v době večerních příchodů domů, byste přece jen onu, zatím imaginární, tělocvičnu navštívili a naučili se pár dobře nacvičených obranných triků proti pomyslným agresorům? Že ne? Tak o tom začněte honem rychle uvažovat.

Poslechněte si krimi zprávy!
Jestliže stále váháte, nebo jste dokonce tuto eventualitu zcela vyloučili ze svých aktivit, udělejte si čas na sledování krimi zpráv, abyste zjistili, že nemusíte vycházet jen v noci ven, abyste se museli několik chvatů učit. I v pravé poledne se Vám může lecjaká nepříjemnost stát.
Ne, nechceme Vás děsit, abyste se zavřeli doma a už nikdy nevycházeli ven! Chceme jen apelovat na zdravý rozum a přiměřenou obranu, která Vám může zachránit život!

bezpečnost

Když se obranných zbraní bojíte …

Víte, je spousta lidí, která nechce z nejrůznějších důvodů vlastnit obrannou zbraň, která by mohla útočníka jednou provždy zneškodnit! Jaký Vy jste pacifista, sdílíte-li tentýž názor! Ale ne. Máte pravdu. Je to pochopitelné. Násilí naštěstí nepatří do slovníku mnoha lidí. Doufejme, že většině.
Ale naučit se chvaty bojových umění, které jsou určeny obraně? Není toto tedy parketa pro výše zmiňované pacifisty? Nad tím by se mělo začít uvažovat v reálné podobě, nemyslíte?